piątek, 1 stycznia 2016

IV Sylwestrowy turniej piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Miasta Radymna


Za nami już czwarty cykliczny turniej Sylwestrowy organizowany przez Miasto Radymno, Klub Sportowy Feniks Radymno oraz Amatorską Ligę Siatkówki Dziewcząt. Celem tego turnieju jest popularyzacja piłki siatkowej na terenie Miasta i Gminy Radymna oraz całego powiatu Jarosławskiego.

Według regulaminu turnieju udział w nim mogą wziąć cztery najlepsze drużyny uczestniczące w aktualnych rozgrywkach Amatorskiej Ligi Siatkówki Dziewcząt, które zostają wyłonione na podstawie tabeli ALS po I rundzie rozgrywek. W tym roku do rozgrywek zakalikowały się następujące drużyny: MSCKZiU Rzeszów, AZS PWSTiE Jarosław, KS SORRY Pełkinie oraz gospodarz turnieju KS FENIKS Radymno. Mimo zakwalifikowania się do turnieju, drużyna z Rzeszowa zrezygnowała z udziału, dając tym samym szanse na zdobycie trofeum drużynie z 5 miejsca w tabeli KS BLACK TEAM Tuczempy.

Powyżej wymienione zespoły zagrały łącznie 6 meczy do dwóch wygranych setów w systemie „każdy z każdym” gdzie wygrana 2:0=3 pkt., wygrana 2:1=2 pkt. przegrana 1:2= 1 pkt. i przegrana 2:0=0 pkt.

Burmistrz Miasta Radymno Pan Krzysztof Roman równo o godz. 10:30 otworzył turniej, a w meczu otwarcia wystąpiła drużyna gospodarzy KS FENIKS Radymno wraz z KS SORRY Pełkinie. Jak się później okazało był to dobry początek dla gospodyń turnieju, które pewnie sobie poradziły z przeciwniczkami kontrolując całkowicie przebieg spotkania i wygrywając mecz 2:0 (25:16, 25:23).

Mecz nr 2 rozegrał się pomiędzy BLACK TEAM Tuczempy a AZS-em Jarosław. Tu pomimo dzielnej i walecznej postawy zawodniczek z Tuczemp v-ce lider ALS nie dał się ograć i jak przystało na faworyta turnieju pokonały BLACK TEAM 2:0(25:18, 25:20).

W kolejnym meczu znów przyszła kolej na drużynę z Tuczemp, która tym razem szukała punktów grając z gospodarzem turnieju KS FENIKS Radymno. Jak się okazało i tym razem serce do gry i zaangażowanie po stronie zawodniczek Tuczemp nie wystarczyło na nawiązanie walki z świetnie dysponowana drużyną gospodarzy, który rozegrała chyba swój najlepszy mecz turnieju i pewnie zwyciężyła 2:0 (25:9, 25:17).

Czwarty mecz z udziałem KS SORRY Pełkinie i AZS-u Jarosław rozpoczął się wyrównanie. Pierwszy set minimalna wygraną AZS-u, a drugi wygrana zawodniczek z Pełkiń. W ten sposób doszło do pierwszego tie-breaka w turnieju, który ostatecznie wygrała drużyna akademiczek(26:24,19:25,15:11).
Mecz nr 5 okazał się meczem finałowym pomiędzy KS Feniks Radymno 6 pkt po 2 meczach oraz AZS-em Jarosław 5 pkt po 2 meczach. V-ce lider ALS by zdobyć główne trofeum musiałby pokonać gospodarzy. Samo zadanie nie wydawało by się trudne dla akademiczek zważając na fakt, że nie przegrały z Feniksem żadnego meczu od pamiętnego dla gospodarzy finału ALS z sezonu 2013/2014. Ale tym razem było nieco inaczej. Feniks dobrze zaczął lecz strata przewagi w drugiej połowie seta przyniosła sporo nerwowości w ich grę co skrzętnie wykorzystały akademiczki i pewnie wygrały seta. Kolejny set również kosztowała sporo nerwów gospodynie, ale tym razem udało się im doprowadzić do wyrównania. Tie-breaka dobrze rozpoczęły zawodniczki Feniksa za sprawą mocnej zagrywki zdobyły przewagę, której broniły do przerwy technicznej. AZS walczył coraz ambitniej doprowadzając kilka razy do wyrównania lecz przy stanie po 11 znów świetna zagrywka dała sporo punktów gospodyniom, a ostatecznie zwycięstwo w meczu i turnieju (17:25,25:23,15:12).

Szósty mecz był walka o miejsce na podium i również przysporzył emocji zawodniczkom, trenerom jak i publiczności. Waleczność zawodniczek z Tuczemp w końcu przyniosła efekty dając pierwszy wygrany set nad drużyną z Pełkiń. Gdy BLACK TEAM cieszył się z wygranej w przerwie to trener Pełkiń udzielił kilka ciętych uwag swoim zawodniczkom. W efekcie lepsza gra zawodniczek z Pełkiń w ataku sprawiła, że po raz kolejny przyszło nam oglądać tie-breaka. Niemal do samego końca nie można było być pewnym zwycięscy, ale w końcówce seta udało się opanować nerwy zawodniczkom SORRY Pełkinie i utrzymały prowadzenie do końca meczu co ostatecznie dało im trzecie miejsce w turnieju.

IV Sylwestrowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Miasta Radymna przysporzył spor emocji zawodniczkom jak i kibicom. Przyniósł kilka niespodzianek oraz pokazał nam jak bardzo w tym sezonie jest wyrównana Amatorska Liga Siatkówki.

Zwycięzcą turnieju została drużyna KS FENIKS Radymno, do której po rocznej przerwie wrócił tytuł Mistrzów Sylwestrowego Turnieju. Tym samym Drużyna z Radymna zwyciężyła już trzeci raz w tych rozgrywkach i pozostaje najbardziej utytułowana drużyna turnieju.

Gratulacje dla zwycięzców jak i dla wszystkich drużyn uczestniczących w zawodach!!!
Poniżej tabela turnieju

1
FENIKS RADYMNO
8 PKT
2
AZS PWSTiE JAROSŁAW
6 PKT
3
SORRY PEŁKINIE
3 PKT
4
BLACK TEAM TUCZEMPY
1 PKT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz