niedziela, 10 stycznia 2016

Feniks pokonuje lidera z Rzeszowa 3:2!!!

Druga runda ALS wystartowała w Nowym Roku w Radymnie. Feniks na swoim parkiecie podjął lidera ALS  MSCKZiU Rzeszów.  Rzeszowianki zakończyły rok 2015 jako jedyna niepokonana drużyna w lidze, a radymianki po zwycięstwie w turnieju Sylwestrowym przystąpiły do meczu z nadzieją w zwycięstwo.

Cały 5 setowy mecz był bardzo zacięty do tego zawodniczki obu drużyn grały z dużym zaangażowaniem i rzadko, kiedy wstrzymywały rękę w ataku. To wszystko sprawiało, że mecz podobał się publiczności.

W pierwszym secie lepiej zaprezentowały się radymianki i wygrały go 25:21. Kolejny set po zaciętej walce i na przewagi wygrały rzeszowianki 26:28. Trzecia odsłona meczu była lepsza w wykonaniu zawodniczek Feniksa. Świetna zagrywka i kończące ataki dały Feniksowi dużą przewagę, którą gospodarze nie oddali do końca seta 25:17. Rzeszowianki obroniły czwartego seta dzięki skutecznej grze kiwkami 23:25. Tie break do przerwy technicznej był walka punkt za punkt, ale w drugiej części dobra zagrywka zawodniczek Feniksa sprawiła sporo problemów rzeszowiankom, które pierwszy raz musiały przełknąć gorycz porażki w tej edycji ALS 15:11.