O KLUBIE

DANE KONTAKTOWE:


Klub Sportowy
„FENIKS”
ul. Kasztanowa 3  37-550 Radymno
NIP- 7922288852  Regon- 180936058
Tel. Kontaktowy: 667949250ZARZĄD KLUBU:
Prezes zarządu:                   Mariusz Szpunar
V-ce prezes ds. szkoleń:      Paweł Bar
Skarbnik- Gł. księgowy:     Elżbieta Pusztuk- Butyńska
Członek zarządu:                Anna Szpunar


GENEZA POWSTANIA STOWARZYSZENIA:

Klubowy sport żeński nie posiada swojej bogatej historii na terenie miasta Radymno jak też najbliższych okolic. Sport właściwie ukierunkowany jest na mężczyzn w szczególności w istniejących klubach piłki nożnej.

W 2010 r. na terenie miasta powstała amatorska drużyna składająca się z uczennic najstarszych klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Drużyna ta rozpoczęła treningi piłki siatkowej pod opieką trenerską Mariusza Szpunara. Po rocznym treningu grupa została wcielona do powstałego klubu „Żagiel”w Radymnie, lecz po półrocznej grze z niewyjaśnionych przyczyn została rozwiązana. Dziewczyny nie zaprzestały jednak treningów, prowadząc doskonalenie swoich umiejętności oraz zgłaszając na przełomie roku 2012/13 swój start w III edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki.

Widząc pasję   i zaangażowanie dziewcząt „grupa inicjatywna” postawiła sobie za cel powołanie Stowarzyszenia – klubu którego celem nadrzędnym byłoby inicjowanie działań wspierających sport żeński    a w szczególności siatkówkę. W dniu 15.12.2012 r. odbyło się zebranie założycielskie. a w dniu 28.12.2012 r. klub został zarejestrowany rozpoczynając swoją działalność. Od początku działamy w oparciu o zaangażowanie członków stowarzyszenia oraz pomoc ludzi dobrej woli. Z przyczyn proceduralnych nie mogliśmy skorzystać z dofinansowania Urzędu Miasta w roku 2013. Działanie zostało zainicjowane organizacją „ Sylwestrowego turnieju siatkówki żeńskiej o puchar Burmistrza miasta Radymno” z udziałem drużyn Amatorskiej Ligi Siatkówki, wygranym przez naszą drużynę.

W pierwszym starcie III edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki drużyna „Feniksa” została wicemistrzem co należy uznać za duży sukces. Prowadzimy ciągły nabór dziewcząt  i obecnie w grupach juniorskiej, kadetek i mini-kadry w zajęciach treningowych uczestniczy łącznie 41 dziewcząt. Rozgrywki I i II ligi ALS w których uczestniczą nasze dziewczyny pozwalają na konfrontacje umiejętności i ich ciągłe poszerzanie.

Wyrażamy nadzieję, że idea wspierania sportu żeńskiego na terenie miasta spotka się z przychylnością mieszkańców, dlatego też zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym zawodniczkom.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz