niedziela, 30 marca 2014

Feniks wypracowuje prowadzenie w Finale ALS!!!

Na parkiecie PWSTE w Jarosławiu rozegraliśmy pierwszy mecz Finału ALS. Kibicom przyszło dziś obejrzeć 4 sety, które przyniosły nam sporo emocji. Na początku meczu dużo ładnych ataków z obu stron. Częste wymiany akcji sprawiały wrażenie bardzo wyrównanego seta, lecz w końcówce to zawodniczki Feniksa wywalczył dwupunktową przewagę i doprowadziły do objęcia prowadzenia w meczu 1:0. W drugim secie okazały się lepsze gospodynie, głownie za sprawą dobrej zagrywki. To własnie dzięki niej w drugiej połowie seta AZS znacznie odskoczył  i pewnie utrzymał prowadzenie nad goniącymi ich rywalkami. W trzecim secie Feniks odpowiedział skutecznym blokiem i dobra gra na siatce. Dokładając do tego świetna grę Natalii Szpunar w ataku, goście pewnie wygrali to starcie. Postawione pod ścianą gospodynie przegrywając 1:2 mocno zmobilizowały się na czwarta odsłonę meczu. W połowie AZS objął prowadzenie i utrzymał je do stanu 22:18. Po czym mocna seria zagrywek zawodniczek Feniksa  doprowadziła do wyrównania po 22, a następnie skuteczny blok wyprowadza nas na prowadzenie. Gospodynie zdołały zdobyć jeszcze jeden punkt, ale w odpowiedzi wcześniej już wspomniana Natalia sprytną kiwka obija blok i zdobywa zwycięski punkt.

Wygrywamy pierwszy mecz finału 3:1(23:25 , 25:16 , 13:25 , 23:25).

W finałowej rywalizacji Feniks prowadzi 1:0 a decydujące starcie zostanie rozegrane na naszym parkiecie!!!